VODNÝ SVET

Chceme aby u nás hostia strávili príjemnú aktívnu dovolenku a odchádzali príjemne oddýchnutí. Okrem možností outdoorových aktivít ponúkame možnosť využiť moderný plavecký bazén o veľkosti 17 x 7 metrov s teplotou vody 28°C.

Pre najmenších je k dispozícii detský bazén s teplotou vody 33°C. Náš plavčík alebo plavčíčka vám ochotne požičia plavecké pomôcky a hračky do vody pre vaše detičky.  Kúpacie plienky máme rovnako k dispozícii.

Okrem plaveckého bazéna majú návštevníci možnosť načerpať nové sily a zregenerovať svoje telo v masážnom bazéne alebo  vo vírivke s teplotou vody 35°C.

V nášom zariadení nájdete  príjemné prostredie pre váš oddych a regeneráciu. Rovnako je Vám k dispozícii ochotný a milý personál.  Budeme rozmaznávať Vaše telo i dušu, takže môžete na chvíľu zabudnúť na stresy a starosti  dnešných dní.

 

Radi vám poskytneme súkromie na oddych a načerpanie nových síl v našich saunách. Pravidelným saunovaním môžete posilniť obranné schopnosti svojho organizmu a znížiť výskyt rôznych ochorení. Zvyšuje odolnosť proti zápalovým ochoreniam horných dýchacích ciest, priaznivo ovplyvňuje bolesti kĺbov a svalov, srdcovú činnosť, nedostatočné prekrvenie končatín, poúrazové stavy a bojuje proti únave. Sauna je preto vynikajúcim prostriedkom pre celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

Naše centrum ponúka možnosť masáží, ktoré sú výborným prostriedkom pre zmiernenie stresov, unavený organizmus a navodí pocit celkového pokoja, psychickej i fyzickej pohody. V ponuke masáží sú praktiky klasické aj exotické. Klasická, relaxačná masáž, bankovanie, lávové kamene... Vyskúšajte niektorú z masáží, ktoré naše zariadenie ponúka, a doprajte tak svojmu telu príjemné uvoľnenie a relaxáciu. Masáž je jednou z najstarších a najprirodzenejších liečebných metód. Pomôže vám udržiavať zdravie v prirodzenom stave.

 

Klasická masáž

Hmaty klasickej masáže pomáhajú udržiavať svaly v dobrej kondícii, zlepšujú prekrvenie pokožky, zlepšujú detoxikáciu organizmu a pomáhajú uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svalstvo, najmä v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Dotyk ako taký pomáha účinne zbavovať telo vnútorného napätia, preto táto masáž pôsobí mimoriadne pozitívne aj na psychiku. Masáž sa vykonáva masážnym bio olivovým olejom.

Relaxačná masáž

Veľmi jemná oddychová, uvoľňujúca masáž vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Masáž celého tela pomocou relaxačného oleja, doprevádzaná vhodnou hudbou, ktorá navodí tú správnu atmosféru, pomôže pri uvoľnení tela, svalov, mysle, intenzívne pôsobí proti stresu, depresii a má upokojujúci účinok.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šľapách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela.

Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

Masáž založená na pôsobení na tzv. reflexné plôšky, ktoré sa nachádzajú nielen na chodidlách, ale aj na priehlavkovej časti chodila a v okolí členkov.
Prostredníctvom masírovania reflexných plôšok sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela.
Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

Podľa toho, ktorá reflexná plôška reaguje nadmerne citlivo je možné už dopredu určiť tzv. dysfunkčný orgán aj keď jeho porucha sa ešte navonok neprejavila (viď reflexná terapia).
Takto je možné predchádzať aj skutočne vážnym zdravotným problémom. V niektorých prípadoch, keď sa choroba už konkrétne prejaví môže byť neskoro.   

Bankovanie

Aktuálne neposkytujeme, informácie priebežne

Masáž v RIC Terchovec si môžete dopriať každý deň od 12:00.

Objednávky a rezervácie termínu masáže je možné na tel. +421 (0)902 376 250 alebo priamo v RIC Terchovec.

 

 
TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU, RIC TERCHOVEC

O nás

RIC Terchovec - Miesto pre Váš relax a zábavu, 7 dní v týždni, 365 dní v roku.

Facebook

Náš Facebook

Kontakt

Rekreačno informačné centrum Terchovec
Sv. Martina 1500,
Terchová 013 06
Slovenská republika